blog hafciarski :)

Obserwatorzy

czwartek, 27 sierpnia 2015

Stephen King - Pora deszczowa

Tytuł oryginalny: Rainy season
Tytuł polski: Pora deszczowa
Forma: Opowiadanie
Pierwsze wydanie: Midnight Graffiti magazine (1989)
Ostatnie wydanie: Marzenia i koszmary (1993)
Gatunki: Fikcja literacka, Horror, Fantastyka


Uwagi:
Wersja ze zbioru 'Marzenia i koszmary' została poprawiona.

Młode małżeństwo wybiera się na wakacje. Klima w aucie nie działa, tak samo jak radio. Kłótnia wisi w powietrzu. Gdy dojeżdżają do jakiejkolwiek cywilizacji, okazuje się, że co siedem lat, 17 czerwca nastaje tam pora deszczowa - deszcz ropuch. Małżonkowie nie wierzą w takie historie, uważają ją za dość kiepski żart.

Jednak w nocy wyrywa ich ze snu głuche uderzenie o dach i ściany domu. Myślą, że to miejscowi im się psocą. Prawda jest taka, że historia jest prawdą. Deszcz ropuch właśnie nastąpił. Te, które nie zdechły od upadku, wkradały się do wewnątrz domu poprzez popękane szyby. Szczerząc kły, kąsały ich dotkliwie. Były wszędzie, nie dało się od nich uciec.

Pora deszczowa zakończyła się nad ranem. Wyrządziła wiele szkód, a wszystko przysłane było martwymi ropuchami nawet na dwa metry wysokości. Pierwsze promienie słońca stapiały ich ciała. Miasteczko wraca do życia. A staruszkowie mają wyrzuty sumienia, że kolejny raz, po siedmiu kolejnych latach, żniwo zbiera pora deszczowa w postaci kobiety i mężczyzny.

4 komentarze:

 1. Tej książki King jeszcze nie przeczytałam, ale uwielbiam tego autora, wiec pewnie kiedyś po nią sięgnę :) Ostatnio przeczytałam Joyland jego autorstwa i byłam zachwycona - serdecznie polecam!

  A w wolnej chwili zapraszam do siebie :)
  http://www.lefffka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba już ją czytałam :) tak mi sie coś kojarzy

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę szkoda że zamiast ropuch nie spadały pająki, ale w sumie nie mogłyby mieć zębów, chociaż...

  OdpowiedzUsuń