blog hafciarski :)

Obserwatorzy

niedziela, 21 września 2014

Stephen King - Chudszy

Tytuł oryginalny: Thinner
Tytuł polski: Chudszy
Data wydania: 19 listopada 1984
Autor: Richard Bachman
Adaptacje: Przeklęty (1996)
Gatunki: Fikcja literacka, Powieść, Horror, Fantastyka

 Głównym bohaterem jest otyły prawnik borykający się ze swoją tuszą. Jego życie jest zwyczajne i monotonne, życie erotyczne ogranicza się do małżeńskiego obowiązku. Wszystko się jednak zmienia, gdy jego żona, pierwszy raz nabiera ochoty na pieszczoty. Nie byłoby w tym nic dziwnego i książka wydawałaby się nudna, gdyby nie dalszy splot wydarzeń towarzyszący miłosnym uniesieniom.

Żonka postanowiła uprzyjemnić Billemu prowadzenie samochodu. On w ekstazie nie zareagował na czas i śmiertelnie potrącił starą Cygankę przechodzącą przez ulicę w nieoznakowanym miejscu. Jej mąż rzuca na Chudszego i osoby biorące udział w procesie klątwę. Każdy przeobrażał się w innego potwora i każdy początkowo obwiniał za to jakąś chorobę, zanim zorientowali się co się dzieje.

10 komentarzy:

 1. Nie czytałam tej książki, okładka przeraża :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety zdjęcia pochodzą z internetu bo swoich książek nie mam żeby je obfocić, czytam je na razie w formie elektronicznej i ściska mnie jak widzę, że ludzie mają całe serie Kinga aww

   Usuń
 2. Jeszcze nie czytałam żadnej twórczości tego autora, ale na pewno się to zmieni. Obecnie czytam "Drugą szansę". Jestem pewna, że się Tobie spodoba, wydaje się być w podobnych klimatach do Stephena Kinga.
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oo :) na pewno poszukam jego pozycji jak skończe to co mam w planach :)

   Usuń
 3. Twórczość Kinga jest mi słabo znana, jedynie kojarzę Zieloną milę. Wiem, że dobrze pisze, ale wolę jego kolegę po fachu Harlana Cobena

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba za mocna książka jak dla mnie ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzeczywicie mocna jest. King opowiada wszystko z takimi szczegółami że można to sobie zobrazować a potem mieć problem z zaśnięciem. ale lubie ten dreszczyk emocji hehe :)

   Usuń
 5. Uwielbiam książki Kinga, dawno już w sumie nic nie czytałam - trzeba to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a zapadło coś Ci w pamięć żeby polecić mi? ;)

   Usuń